Skocz do zawartości

p0171 i p0174 tylko na lpg


Strato
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej szefie autko to e60 z silnikiem m54b30 w automacie.

Zakupiłem zestaw do wyrzucenia odmy razem z zaślepieniem disy i nie znam się świetnie na mechanice ale jakaś tam wartość lewego powietrza spadła z 0.35 na 0.31 gdzie norma dla tego silnika to podobno 0.3-0.29 wiec już chyba jest dobrze. Będę chciał jeszcze zrobić modyfikacje sterownika o których pisałeś w instrukcji tylko bez popcornu i mam tez mętlik z wyrzucaniem tego vanosa jednak nie wiem czy czeka mnie to wcześniej czy później bo nie nam pojęcia czy z tego może wynikać problem.

Na benzynce jest luks bambino auto nie bierze oliwy, a kompresja to 12 12 11 11.5 11.5 11.5 na ciepłym silniku. Cuda to pewnie nie są ale będę psikal w cylindry jakimś antykoksem albo zaleje nafta może coś puści. Na benzynce mam błędy 2716 - i podejrzewam ze to automat bo za dobrze to on nie działa ale da się żyć. 27C3, 299B - klema wiem o tym jeżdżę z odpietą, p0036 - nie mam pewności ale chyba to sonda za katalizatorem.

 

Włączam Lpg i zaczyna swirowac pawiana. Dostaje błędów p0171, p0174, 2882, 2883. Przy mrozie -3 wyskoczył mi 28DD dwa razy i jeden raz 296A. Auto było strojone dynamicznie na autostradzie i sonda pokazywała jakieś uchybienie od normy o 2.7% co może być wg mechanika powodem do wystąpienia checka. Wyskakuje on najczęściej po około 40 km jazdy i błędy zbyt ubogiej mieszanki występują najczęściej w niskich partiach obrotów tj do około 1500. Sam na logikę podejrzewam przepływomierz ale nie chciałbym wydać 650 zł w ciemno. Przepływomierz mi na rozgrzanym na biegu jałowym pokazywał przepływ 3.1-3.25g/sec. Delikatne przyciśnięcie gazu wskakiwał na moment do 14–15g/sec i opadał czasami do 8.5 a czasami do 5.5g/sec. Pełny but dochodził na moment do 121g/sec i opadał do 80-89g/sec.

 

I jak już pisze to jeszcze pytanie czy trzeba wysyłać sterownik na przeprogramowanie czy wystarczy tylko plik wsad do modyfikacji?

 

Dzieki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...