Skocz do zawartości

GWINT BMW e87


sqty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.

Planuję do e87 120d wrzucić gwint marki DTS Line lub MTS, obecnie mam eibach pro kit ale nie wygląda to i chcę dużo niżej.

1. Czy do gwintu w jedynce trzeba zmieniać łączniki stabilizatora?

2. Czy usuwając te "bolce" przy kielichu przednich amortyzatorów jestem w stanie zrobić 2 stopnie negatywu?

3. Czy stosując camber plates i robiąc negatyw, muszę pomyśleć o innym wahaczu?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
1. Każdy demontaż łącznika wiąże się praktycznie z jego uszkodzeniem. Nie oszczędzaj i zamów nowe lecz dołóż sporo smaru pod gumkę. Fabrycznie większość części wychodzi z suchym sworzniem.
2. Raczej nie. 
3. Nie musisz myśleć o innym wahaczu no chyba, że chcesz wyjechać z potężnym negatywem tyle, że to na drogi publiczne nie ma kompletnie sensu. Pociągnęło by to konsekwencje dłuższych drążków kierowniczych i wielu innych kombinacji. Więc camber schowa Ci co najwyżej górną część koła do wewnątrz.

No i na końcu moje zdanie. Odkąd prowadzę warsztat samochodowy to każdy gwint i obniżanie czegokolwiek w praktyce mściło się na moim komforcie jazdy i na serwisie auta również. Z tego powodu wyleczyłem się z obniżonych samochodów lecz mówię to tylko z tego względu, żeby podzielić się doświadczeniem. Jeżeli użytkujesz auto tylko po idealnych drogach to ma to sens. U nas tu w okolicy Otwocka można połamać kręgosłup na niektórych dziurach.

Zdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...