Skocz do zawartości

Metaliczny stuk przy redukcji


metaczlowiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nosaczy. Przy redukcji podczas puszczania sprzęgła słychać metaliczny stuk w momencie kiedy caly układ napędowy sie napina.  Dzieje sie tak tylko przy szybszym puszczeniu sprzęgła, jak puszczam powoli to nic nie słychać. Co dziwne ten stuk jest nie w momencie w którym sprzęgło zaczyna łapać tylko dopiero w około połowie puszczenia pedału sprzęgła. Dźwięk wydobywa sie spod samochodu.  Jeżdżę juz tak ponad pół roku i w sumie nic sie nie dzieje ale wolałbym wiedzieć przynajmniej co to jest i czy jest istotne wiec liczę na nosaczową pomoc. Wózek tylny na miejscu, nie odrywa sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItaj !
Jedyne co mi się nasuwa przy metalicznym dźwięku to albo dźwięk wyrobionego krzyżaka na wale albo sam dyferencjał.
Jeżeli wykluczamy to, że sprawdziłeś wszystkie tuleje i są sprawne. Z zamkniętymi oczami ciężko się diagnozuje.
Auto na podnośnik i dwie osoby do obserwacji. Trzeba to wymusić i słuchać skąd dochodzi stuk.
Zdarzały mi się takie dźwięki jak dyfer się kończył.
Z dodatkowych możliwości, to dźwięk półosi.
Lecz w dalszym ciągu nie mam pewności, czy dobrze sprawdziłeś np tuleję nr 9.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzone zostały wszystkie elementy i wychodzi na to ze delikatny luz jest na przegubie wału (wchodzący do dyfra) ale głównym winowajcą prawdopodobnie jest właśnie tuleja nr9 bo widac ze jest juz bardzo zmęczona. Wcześniej sprawdziłem tylko mocowania wózka do podłogi. Wymienię tuleje nr.9 i zobacze czy pomoże 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...