Skocz do zawartości

Wibracje.


Scyzor997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się od długiego czasu z wibracjami. Podpora,łącznik elastyczny, przegub wymienione. Zauważyłem jak podniosłem auto na kobylkach że skrzynia ma straszne wibracje od 90 do 129 powyzej 130 zaczynają ustępować 170-210km/h prawie wcale nie czuć. Jak zdiagnozować czy to konwekter czy skrzynia? Czy odrazu wymienić To i to?

Pozdrawiam 

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam też walczę z wibracjami, bardziej w tylnej części samochodu. Wibrację zaczynają się tak od 90  i nasilają się po odpuszczeniu gazu. Auto to E60 525d 197km automat.

Do tej pory wymienione:

-podpora wału

-łącznik między wałem a skrzynią

-tuleje gumowe na przednich wahaczach

-łączniki i gumy na stabilizatorach

-poduszki silnika corteco i poduszka skrzyni biegów

-wyważone koła i założone nowe pierścienie centrujące

ktoś ma jakieś pomysły???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub był używany nowy cena kosmos więc wziolem używkę. Już szczerze mówiąc się przyzwyczaiłem do tego że wibruje pol auta wymienione i bez zmian. Nadal są. Teraz to walczę z nierówna praca silnika zaraz po odpaleniu  na zimnym. Cewki beru  nowe świece bosh nowe ,odma nowa z wszystkimi wężami zestaw febiego , duza disa ori ASO i nadal jeszcze muszę kogoś w NL ogarnąć z dymiarka .  wykończy mnie te N52B25a 😂

Edytowane przez Scyzor997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Podlacze sie do tematu, mam podobnie juz od dwoch lat, e61 525xd, wibracje od 105 do 135 pozniej przechodzi, nie ma znaczenia czy podczas rozpedzania, czy stala jazda czy odpuszczony gaz,(mozna sie rozpedzic do 160, zdjac noge z gazu i w momencie przekroczenia 135 auto zaczyna wibrowac az do osiagniecia 105) testowane dwa komplety kol, wywazane na hunterze, wymienione polosie, wal zregenerowany, nowe tarcze "ori" wymienione koncowki drazkow, amortyzatory maja  jakies 3 lata i nie duzy nalot. Moze macie jeszcze jakies podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...