Skocz do zawartości

E90 320i faluje gaśnie


Legal95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z e90 320i 150 km n46 

auto faluje , nie jakoś strasznie ale ma tez coś takiego ze jak np.. podjade do sklepu silnik się rozgrzeje wrócę i odpalę to potrafi zgasnąć , ( schodzi z obrotów i potrafi zgasnąć tak jak by paliwa zabrakło albo cos ale jak dodam gazu to wszystko wraca do normy ale faluje dalej , podłączałem pod komputer Ista inpa itp i nie sypie żadnymi błędami . Ktoś pomoże bo ręce opadają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 2.07.2022 o 18:33, Legal95 napisał:

Odłączyłem czujnik i w sumie nie ma różnicy , może to byc np zatkana odma ? Jakie są wgl objawy i jak sprawdzić odme ?

W trybie awaryjnym nie możliwe aby nie było różnicy.
Jak sprawdzić? Usunąć ją. Objawy mogą być takie jak je opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, podepnę się pod ten temat żeby nie zakładać nowego, kilka razy zdarzyło mi się ze podczas jazdy i po wciśnięciu sprzęgła auto spadło na ok 500 obrotów i zgasło, działo się tak tylko na zimnym silniku, dokładnie ten sam model samochodu i silnik jak w temacie, dodatkowo myślę ze auto nie ma swojej mocy, dodam ze nie ma błędów i zastanawiam się czy może być to związane właśnie z valvetroniciem ? dodatkowo z Bimmertool na parametrze "VVT Bank 2" jest 7,5% zaraz po odpaleniu samochodu a na "VVT bank2 oczekiwanie" jest 4,6%, czy może to wina czujnika ? Wiem może to być wróżenie ale to mój 1 silnik z tym systemem i staram się dojść do ładu z tym wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odpuść sobie naprawę valvetronica. Pracuję nad usunięciem tego dziadostwa tak aby nie było utraty mocy. Będziesz miał wtedy spokój a ja do dziś nie znalazłem żadnego sensu aby naprawiać valvetronic. Kupa forsy a i tak noce nie przespane. Sterowniki padają jak muchy a wałek mimośrodowy to już koszty w tysiącach. 4000 spokojnie przy okazji konieczna wymiana dźwigienek. Trzeba zrobić w tych silnikach akcję serwisową, usuwać odmy i wszystkie dziadostwa wtedy będzie to miało jakiś sens. Póki co jeżeli jeździ sprawnie to możesz spróbować usunąć odmę i wtedy pojeździć dalej. To i tak pierwszy krok do tego aby usuwać problemy drogą eliminacji całkowitej. Lewe powietrze ze skrzyni korbowej może powodować takie objawy. Zwróć uwagę na korekty krótko i długoterminowe na sondach lambda. Wtedy coś więcej wywnioskujemy gdzie szukać.
Za kilka dni wyposażę zestawy do usunięcia odmy również w n42/n46
https://autobachus.pl/sklep/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super 😁 w takim razie zobaczymy co będzie się dało z tego ulepić 😁 będzie testowa jednostka do tego typu rzeczy ^^ tak czy inaczej dzięki za odpowiedź i czekam na zestaw do odmy, na korekty zwrócę uwagę. No nic silnik narazie pracuje co dziwne po wypięciu przeplywki i czujnika valvetronica silnik działał mniej stabilnie, a po podłączeniu i usunięciu błędów jakby "idzie" trochę lepiej 🤔🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...