Skocz do zawartości

Passat b6 - Ubywa płyn chłodniczy


Lukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

VW Passat b6 sedan 1.9 TDI 105km kod silnika BXE rok 2007. Ubywa płyn chłodniczy z zbiorniczka. 

- Robiłem test na uszczelkę pod głowica, test nie zmienił koloru specyfiku.
- Ominęliśmy EGR, dalej ubywa płyn 
- Podpieliśmy pompke, żeby zrobić duze ciśnienie w ukladzie, aby sprawdzić skąd wycieka płyn i ani śladu, wszystko suche.. 
- Termostat również był sprawdzany i tez jest z nim wszystko w porządku, 
- Samochód sie nie gotuje, 
- Pod korkiem oleju nie ma masła, 
- Wyciągając bagnet, olej jest czarny czyli płyn nie dostaje się do oleju, 
- Zbiorniczek płynu chłodniczego również czysty, brak jakiś niepokojących zabarwień czy zabrudzeń. 
- Korek wymieniałem od zbiorniczka. 

Jesteśmy na prawdę w kropce i nie wiemy o co chodzi.. Dzisiaj pojawiła mi się kontrolka o braku płynu, natychmiast zatrzymałem się na poboczu, po otwarciu maski płynu nie było w zbiorniczku, odkręciłem korek i nagle płyn uniósł się do góry do stanu minimum. Korek również był wymieniany, jest cisnienie. 

Dodatkowo dodam, ze co 3 dni dolewam płynu. Dziennie robię Ok. +\- 25/30km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
W sumie to zrobiłeś wszystko co i ja bym zrobił aby się tego dowiedzieć.
Wobec tego nasuwa mi się wątpliwość czy gdzieś nie popełniłeś błędu w poszukiwaniach albo czy na pewno nie ma jakiegoś wycieku. Pozostaje też nagrzewnica. W zimę mógłbyś się zorientować po tłustej szybie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...