Skocz do zawartości

Przepływomierz M54B30


dodo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym przywitać wszystkich Nosaczy. Cieszę się, że jestem w tym gronie i jak Wy próbuję samemu ogarniać moje auto.

Stosunkowo niedawno zakupiłem E39 po swapie ( był tam M54B22 a teraz jest M54B30 ). Mam niestety podpiętą przepływkę od 2.2 z końcowką 605. Zauważyłem, że w 3.0 jest końcówka 6132 lub 642. Czy może tak zostać, czy jednak kupić przepływomierz od 3.0? Czy to, że nie mam dedykowanej wpływa na osiągi auta? Może ktoś wnikał w ten temat i podzieli się spostrzeżeniami. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoge fachowo bo sie nie znom, ale moze Cie naprowadzić Inpa. Zobacz jakie pokazuje przeplywy na wolnych i wysokich obrotach. Sprawdź czy są takie jak podaje fabryka. Jak nie - to wiadomo. Jak tak... to musimy poczekać na opinie kogoś mądrzejszego. 

 

Dlaczego ktoś wydał kupę siana na swap a nie dał dobrej przepływki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozeznanie i okazało się, że w B30 wiele rzeczy są troszkę inne. Np. kolektor jest niby troszkę większy, przepustnica ma większą średnicę tak samo jak przepływomierz. Dodatkowo rury dolotu powietrza również są większe i niby średnica wejścia obudowy filtra też. Od razu pobiegłem zobaczyć czy aby przypadkiem te wszystkie rzeczy nie mam od B22. Okazało się że rury mam od B30, kolektor ssący też, więc przepustnica pewnie też jest od B30. Pytanie się rodzi troszkę inne, czy ta większa średnica nie robi różnicy. Przepływkę sprawdzałem jedynie na wolnych. Według zagranicznych for (mam rozpiskę przepływu od jałowych aż do "buta") powinienem mieć na rozgrzanym około 12 -13 kg/h, a mam 14-15 a czasami i 16. Prawdopodobnie będę miał przepływkę w dobrej cenie w najbliższym czasie, to wtedy będzie wiadomo czy to ma znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy średnica robi różnicę? Na 100%

O ile? Nie mam pojęcia 😅

Ja mam 3,5 V8 i mam podobne odczyty z przepływki (koło 14). Szczerze? Ja bym nie kombinował jeśli silnik pracuje dobrze, adaptacje nie wychodzą poza skalę itp. Ale podkreślam, nie znam się. Mam nadzieję że Nosacz coś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...