Skocz do zawartości

M52B20 drift sprzęgło.


Lukas2137
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zaczynam swoją przygodę z gruzem (E36 touring)  i chciałbym wymienić sprzęgło na jakieś mocniejsze, bo seryjne nie daje rady i się trochę ślizga. 
Czytałem gdzieś, że sprzęgła z diesla dają radę. Tylko z jakiego szukać? Lub może jeszcze jakieś inne? Niezbyt drogie😅 Mógłby mi ktoś coś doradzić?

Silnik m52b20 1996r. wersja z klimatyzacją dwustrefową. Silnik bez LPG. Wszystko w serii. 

 

Dziękuję. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W 2.0 masz prawdopodobnie tarczę o średnicy 228mm
W 2.8 masz z reguły 240mm
Nie szedłbym na Twoim miejscu w koszty i kombinacje z dociskiem od diesla. To tematy dla przynajmniej 350hp + a seryjne sprzęgło od 2.8 zdecydowanie sobie poradzi.
Koła dwumasowe się różnią pomiędzy 2.0 i 2.8 więc jakbyś znalazł zestaw kompletny od 2.8 to nabijesz sobie tarcze sprzęgła czymś lepszym i powinno Ci zdecydowanie wystarczyć. Ja testowałem całkowicie seryjne sprzęgło z 2.8 w różnych konfiguracjach i wiem, że i tak sporo znosi. No ale jeśli chodzi o drift to żyje to innymi prawami. Pamiętaj, że Ty masz 2.0 więc nie musisz zbytnio się długo zastanawiać. Z doświadczenia Ci powiem : chcesz mieć mocniejsze, załaduj seryjne od 2.8 i Ci wystarczy. 
Do swojej E36 z turbosprężarką w bagażniku ładuję właśnie zwykłe koło zamachowe z dociskiem od 3.0d i jest ono niższe względem oryginalnego koła dwumasowego. Należy dospawać po dwie nakrętki na łapę wyciskową sprzęgła aby nadrobić tą wysokość więc jest trochę kombinacji. 
Mogę Ci skompletować cały zestaw sprzęgła do 2.8. Więc jak coś to pisz na pw.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...