Skocz do zawartości

Brak siły hamowania na lewym przednich kole


wazzup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmagam się z dosyć dręczącym mnie problemem w moim e46 silnik M54B22 2001 r

Kiedy pojechałem na stacje wykonać badanie okresowe diagnosta wspomniał o dosyć dużej różnicy hamowania na przedniej osi bo aż 40% 

po wstępnych oględzinach zacząłem od ściągnięcia zacisków i ewentualnego szukania uszkodzeń ( przewody miękkie, twarde ) 

Jedyne co zauważyłem to że gumka uszczelniająca tłoczek w zacisku lewym była po prostu zsunięta z zacisku. Tłoczki oraz gumki z lewej jak i prawej strony zostały wymienione na nowe jedyne co byłem w stanie zauważyć to że były lekko zapieczone tłoczki przy okazji wymieniłem przewody miękkie na nowe. 

Jaki tego rezultat ? Różnica w hamowaniu dalej niestety występuje  Przy mocnym hamowaniu ściąga auto w prawo 

Ciężko jest mi określić co tak naprawdę może być uszkodzone 

Nie mam też zamiaru wymieniać wszystkiego po kolei chciałbym się zapytać czy ktoś miał może podobny problem i w jaki sposób go rozwiązał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, mi również ciężko to określić.
Zacząłbym od wymiany w ciemno lewego zacisku na inny. Zakładając, że ściąga w prawo zakładam, że siły hamowania z prawej strony są w porządku a z lewej zbyt małe. Jeżeli wymienisz zacisk na inny, który wcześniej nie miewał żadnych problemów będziesz musiał szukać problemu dalej w ciśnieniu płynu hamulcowego. To już raczej loteria. Po drodze masz pompę ABS a dalej już pompę hamulcową. Nie wiem co innego mogłoby być tego przyczyną. Daj znać o rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...