Skocz do zawartości

E39 Turecki Kebap Zapytanie Techniczne


Toxic3122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono z pod znaku bawarskiego kotleta 😉 

Odgrzewajac temat kotleta opisze moja piękna amerykańska story, otwórz piwo usiądź wygodnie ,już cię inspiruje 

Mam ciekawostkę wsumie to nie jedną wiec tu zapytam gdyż nie ma chętnych którzy powiedzą o chuj chodzi …

pacjent m54b30 automat z Putinem pod maska 

1 temat - wyobraź sobie ze idziesz rano do swojego kebaba celem odbycia podróży , do pracy , do wyjebania 3 dachów na węźle konotopa , bądź po 100ke czystej - nie ważne , wsiadasz przekręcasz kluczyk na zapłon , cyk odpaliła z pierwszego chodzi chwile normalnie i nim zderzysz podrapać się po lewym jaju wrzucić D jak debil silnikiem zaczyna trząść jak wagonem kolejowym relacji Warszawa -Sopot / coś jak byś odpalił matiza na 2 cylindrach z 3 , życie  silnik pracuje przez chwile w taki sposób 

po czym po chwili jak wskazówka temp silnika dygnie niczym pręt na widok młodej jędrnej mulaty idącej chodnikiem problem telepania silnika znika i już pracuje dobrze ( mniej więcej końcówka blue pola temp ) … pytanie o chuj chodzi ?? Lewe ciągnie na zimnym i stad te cyrki ? / co ciekawe palac go z gazu takowego problemu praktycznie nie czuć 

odma rurki pokrywa zaworów zmieniona uszczelki chuje muje ogarnięte ( jestem mechanikiem ale nie jackowskim ) i poprostu brakuje mi już do tej kurwy siły ipomyslow a wymieniać pół silnika nie będę po chuj ?, cewki itp są świeżynki świece tez fajki tez 

mną ciepłym zapala bez tych drgań zawsze … chętnie poczytam podpowiedzi Ew wiem ze wróżyć z fusów można po herbacie ale może to objaw typowego czegoś ? Nie wiem nie trzyma zawór ? Jebnieta szklanka ? Lpg się wbija w komorę i przy odpaleniu po ostygnięciu całkowitym nadmiar gazów robi taki show na zimnym ? Nie mam pomysłu …

 

2 ciekawostka/ problem 

raz odpala od dotknięcia bendix.- a zębatki rozrusznika i jest lux 

a czasami ma napady i nie pali za 1 tylko można się bawić 3/4 razy nim zapali ( tu ciekawostka jak dotknę lekko lgbt od gazu i odpalę to zapala za 1/Max 1.5 kręcenia czyli jest różnica i potem oczywiście trzesawka .. i tu już chuj głównie na zimnym taki problem ma na ciepłym nie występuje taki symptom ..

myte przeplywka przepustnica krokowy błędów chuj nie ma wcale żadne check się nie świecą nie dzieje się kurwa nic wdl auta a jednak na zimnym się telepie i raz ma ochotę i pali zimna na dotyk a raz ja coś weźmie i huj będzie zabawa na zimnym żeby zapalił .. przebieg 3 ka z przodu polift za wszelkie cenne porady na co zwrócić uwagę stawiam duże piwo ..

jestem petrolheadem ale na codzień robię amcary 

bmw nie 1 i nie ostanie w życiu ale w przypadku tej kurwy i stosu bzdur staje się bezradny .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do problemu mam podobny objaw , tylko że u mnie jak jadę to jeszcze chodzi jak stara kur....nie będę mówił jak , i czasem dopiero ponowne odpalenie pomaga lub skasowanie błędówi jedzie jak ta lala  ,jeśli błędy u Cb nie byly sprawdzane diagnoskopem  to radziłbym sprawdzić bo tak jak u mnie to czek nie świeci a byków z 6 (ktoś wykodował kontrolkę katy dał odcinke az 7tys rpm  i Bóg wie co jeszcze hehe), dodatkowo sprawdzając sondy na benzynie mam okolo  na pierwszym 0.80 v gdy włączę gaz spada do 0.11 v a na drugim utrzymuje sie nie zaleznie czy pb czy lpg 0.44v możliwe ze wtryski od gazu ? sprawdzając chińskim diagnoskopem  wchodzę w taki parametr; gładki cylindra(nie  wiem co to za parametr) ;to tam widać ze na zimnym na pierwszym cyl ma wysoki parametr a reszta zero. Tez nie wiem co to może być cewka i swieca z pierwszego na drugi przekładana na inny cyl i parametr jak byl na pierwszym tak jest  , Autko mam od roku , jak jest ciepło problem sie zmniejsza 

kody błędów u mnie to p1470 i p0440 i p1145 wedlug opisu to chyba chodzi o zaworek par paliwa 

błąd sady rząd pierwszy p0170

no i oczywiście wypadanie zapłonów 1,2,3,6 ( co dziwne rzadko wracają ) przewaznie wlasnie 1 wraca i 2 sporadycznie 

dodam jeszcze ze jak sie wsiadzie odpali i odrazu jedzie to trzesiawka nie załapie wgl 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co sam wywnioskowałem wszystko jest dobrze bo czy parametry inpa błędów nie ma sporadycznie pojawi się burning fire na 6 tym ale zadko wgl zostaje plus nie powoduje checka .. 

wszystko mam szczelne pokrywa separator itp 

problem typu cewki świece wiązka napewno nie 

moim zdaniem problem leży w momencie podgrzewania katów na zimnym i dokładnie wtedy występuje trzesawka na zimnym po całej nocy lub jedna szklanka poprostu schodzi z niej ciśnienie oleju i zawór nie domyka się dopóki się napompuje szklanka .. wiec pozostaje mi albo wykodowac podgrzewanie sond ( tu nie wiem kiedy wgl nosacz by miał czas i chęci na moja padlinę jeszcze nie pytałem ) a co do szklanki to zobaczę przy zmianie oleju czy płukanka 10 min do starego oleju przed zmiana na nowy coś da .. auto jeździ dobrze mam automat wiec nie mam problemów żadnych tylko irytuje ta delira na zimnym co rano .. Ew parownik od lpg ciągnie lewiznę i stad przekłamania na zimnym i przelewa go paliwem i stad się telepie chuj wie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 22:25, sygus napisał:

dodatkowo sprawdzając sondy na benzynie mam okolo  na pierwszym 0.80 v gdy włączę gaz spada do 0.11 v a na drugim utrzymuje sie nie zaleznie czy pb czy lpg 0.44v możliwe ze wtryski od gazu ?

błąd sady rząd pierwszy p0170

no i oczywiście wypadanie zapłonów 1,2,3,6 ( co dziwne rzadko wracają ) przewaznie wlasnie 1 wraca i 2 sporadycznie

 

Poprawcie mnie jesli sie myle, ale sondy nie powinny skakac w calym zakresie kiedy są już ustalone adaptacje? U mnie tak to działa na obu sondach. 

 

   Zdecydowałem się na wymianę jak zobaczyłem właśnie ze sonda utknęła na 0.44V i tyle. Silnik nie wiedział jaki ma AFR więc cofnął zapłon, autem telepało, nie było mocy i chodziło jak gówno.

 

Moim zdaniem masz obie lambda do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...